Dotovaná splátka hypotéky 1,47 %

Využite exkluzívnu ponuku zvýhodnených cien bytov a dotovanej splátky hypotéky.

01. 03. 2019

Arboria Bike už slúži všetkým Trnavčanom

Arboria Bike už slúži všetkým Trnavčanom

Tešíme sa, že náš spoločný projekt zdieľaných elektrobicyklov Arboria Bike v spolupráci s mestom sa rozbieha v plnej prevádzke. Vyskúšať si ho môžu všetci.

Bikesharing plne zapadá do filozofie Arborie ako modernej, inteligentnej a zelenej mestskej štvrte. Projekt zdieľaných elektrobicyklov tak ešte viac posilní pozíciu Trnavy na mape moderných ekologicky a udržateľne uvažujúcich slovenských aj európskych miest.

40 (+ 10 náhradných) zeleno-čiernych diaľkovo monitorovaných elektrobicyklov značky Homeport, ktoré Arboria venovala mestu Trnava, patrí k špičke elektrobicyklov na trhu. Samotné riešenie zdieľania je spomedzi všetkých existujúcich bikesharingov na Slovensku technologicky najvyspelejšie.

Pokiaľ chcete byť informovaní o všetkých novinkách, pridajte sa do facebookovej skupiny.

Ako Arboria Bike funguje?

Ako sa zaregistrovať

Na využívanie elektrobicyklov je potrebné sa najprv zaregistrovať. Registrácia pre všetkých, ktorí sú starší ako 18 rokov, začína už od pondelka 25. februára 2019. Registrácia je možná tromi spôsobmi:

Po registrácii na webe alebo cez aplikáciu je potrebné sa do 2 pracovných dní zastaviť v Kancelárii prvého kontaktu na Mestskom úrade v Trnave kvôli vlastnoručnému podpisu zmluvy a úhrade poplatku. Tento krok je nutný ešte pred uskutočnením prvej jazdy kvôli odblokovaniu používateľského konta. Výška poplatku je 20 € a slúži zároveň ako minimálna ročná tarifa, ktorú môžete prejazdiť. Pri registrácii dostane každý vstupné údaje do systému v mobilnej aplikácii. V prípade záujmu vám vydajú aj čipovú kartu, ktorá slúži na jednoduché spustenie aj ukončenie výpožičky, ak uprednostňujete tento spôsob pred využívaním mobilnej aplikácie.

Kde bicykle nájsť

Elektrobicykle môžete nájsť vo virtuálnych dokovacích staniciach. Tých je aktuálne po celej Trnave 71 a vidieť ich na mape v aplikácii Freebike či na webovej stránke Arboria Bike. Na oboch vidieť online aj všetky voľné elektrobicykle.

Ako si bicykel požičať

Elektrobicykle si môžete požičať dvomi spôsobmi:

Správna výpožička zruší zablokovanie elektrobicykla a vy sa môžete pohodlne odviezť. Novinkou oproti testovacej prevádzke je možnosť tzv. pozastavenia výpožičky. Ak si potrebujete niekam odbehnúť a chcete mať istotu, že si váš elektrobicykel nikto medzičasom nepožičia, môžete si ho na 10 minút zapauzovať. V súvislosti s testovaním tejto novej funkcionality v teréne bude počas prvých 2 mesiacov ostrej prevádzky bezplatná.

Koľko stojí požičanie

Platíte vždy len za čas, na ktorý si elektrobicykel požičiavate, nie za prejdenú vzdialenosť. Prvých 15 minút používania elektrobicykla je zadarmo. Tu je kompletný cenník výpožičiek zdieľaných elektrobicyklov, ktorý nájdete aj na webovej stránke Arboria Bike:

 • prvých 15 min. = zadarmo
 • 20 min. = 0,15 €
 • 30 min. = 0,35 €
 • 50 min. = 0,50 €
 • 60 min. = 1 €
 • 90 min. = 1,50 €
 • 120 min. = 2,50 €
 • 180 min. = 5 €
 • viac ako 180 min. = 20 €
 • pozastavenie výpožičky na 10 min. = prvé 2 mesiace bezplatne
 • vrátanie elektrobicykla mimo virtuálnej dokovacej stanice = 0,40 €

Ako ďaleko sa možno odviezť

Bicykle fungujú len v rámci Trnavy a jej najbližšieho okolia. Povolená zóna je vyznačená na mape na stránke Arboria Bike alebo v aplikácii Freebike. Mimo tejto zóny sa elektrobicykel zablokuje a je potrebné ho dotlačiť naspäť do povolenej zóny, kde sa zase automaticky odblokuje. Z bezpečnostných dôvodov nie je povolené jazdiť na elektrobicykloch po pešej zóne na Hlavnej ulici. Kapacita batérie vystačí až na 100 kilometrov jazdy. Priamo na bicykli, ale aj v aplikácii vidíte aj aktuálny stav batérie všetkých voľných bicyklov. Aby ste mali istotu dojazdu, odporúčame vypožičiavať si elektrobicykle, ktoré sú nabité na viac ako 20 %. Elektrobicykle sa tiež dajú ľubovoľne prepínať aj do klasického „pedálového“ módu bez asistencie elektromotora.

Ako bicykel vrátiť

Elektrobicykle možno bezplatne vrátiť do jednej zo 71 virtuálnych dokovacích staníc. Vrátanie mimo dokovaciu stanicu je spoplatnené sumou 40 centov. Aj pri vrátení mimo dokovaciu stanicu však platí, že elektrobicykle musia byť odstavené len na verejne prístupných miestach. Nesmú byť zaparkované vo dvoroch, pivniciach, garážach či iných uzatvorených priestoroch. Elektrobicykle nevyužívajú žiadne zámky či reťaze. Proti nepovolenému používaniu sú chránené zablokovaním a sú nepretržite monitorované na diaľku.

Kam volať v prípade problému

Ak by ste pri používaní bicyklov zaznamenali technický či iný problém alebo našli niektorý z bicyklov v poškodenom stave, zavolajte na kontaktnú linku +421 917 335 430 (v pracovné dni od 8.00 do 16.00), napíšte na bikesharing@trnava.sk alebo do spoločnej facebookovej skupiny.

Veríme, že náš spoločný projekt zdieľaných bicyklov Arboria Bike bude spolu s MHD Trnavčanov inšpirovať aj k tomu, aby čoraz viac uvažovali o alternatívnych spôsoboch dopravy bez auta.

Všetkým Arborčanom a Trnavčanom želáme príjemnú, bezpečnú a ekologickú jazdu!

Newsletter

Prihláste sa
k odberu noviniek

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Dohodnite si stretnutie

Príďte sa presvedčiť osobne

Miesto, kde dýcha život