Dotovaná splátka hypotéky 1,47 %

Využite exkluzívnu ponuku zvýhodnených cien bytov a dotovanej splátky hypotéky.

24. 10. 2022

Na Novomestskej ulici to poriadne žije. Domov tu našlo už niekoľko prevádzok.

Na Novomestskej ulici to poriadne žije. Domov tu našlo už niekoľko prevádzok.

V Arborii je všetko na pár krokov. Kúpiť si chýbajúce ingrediencie do nedeľného obedu si môžete doslova v papučiach a nikto nemá žiadne poznámky, ak do blízkej kaviarne vybehnete len v teplákoch. Dôvodov, prečo sú obchody a služby priamo pod oknami výhodou, je ale oveľa viac.

Nákup je osobnejší

Jedna z predajní v našom susedstve sú potraviny Žabka. Tie nie sú len pre zábudlivcov, ktorým večne doma niečo chýba, ale vďaka širokému sortimentu tovaru sa tu dá spraviť aj nákup na celý týždeň. Skvelým bonusom je aj milá obsluha. „S pani predavačkou preberieme vždy všetko dôležité, takže do Žabky sa vždy teším,” prezradila jedna z obyvateliek Arborie. Práve lokálny charakter obchodíkov je kľúčovým faktorom na budovanie komunity. Aj návšteva barbera nie je len o samotnom úkone, ale hlavne o milom rozhovore či rozvíjaní medziľudských vzťahov. „V True Barber Shope ma už poznajú, termíny mi dávajú takmer automaticky,” pochvaľuje si zákazník a dodáva, že aj služby sú na vysokej úrovni.

Šetríme čas, lebo je to blízko

Kto by teda tvrdil, že v štvrti zloženej zo samých obytných domov nič nie, by sa veľmi mýlil. V bezprostrednej blízkosti sa nachádza aj zubná rodinná klinika Identic. „Hodnotím to veľmi pozitívne, lebo dnes je náročné nájsť dobrého alebo vôbec nejakého zubára,” prezrádza jedna z pacientiek. Navyše pri bolesti zuba to nemá nikto ďaleko. Keď okolo ordinácie prechádzajú ľudia každý deň, nikdy nezabudnú, že sa treba objednať na preventívnu prehliadku. Ďaleko netreba chodiť ani na kávu, v Gaučo & Coffee nemajú len pekný nábytok, ale aj dobrú kávu. „Ušetrím tak čas cestou do mesta a financie na prepravu,” hovorí zákazníčka zaujímavého konceptu predajne nábytku a kaviarne.

Podporuje predaj

Naopak, nielen za nábytkom, ale aj za kvalitným alkoholom do predajne Svet nápojov, chodia ľudia z rôznych častí Trnavy. „Lákadlom nie je len dobrá ponuka, ale aj priaznivé ceny,” vysvetľuje jeden z kupujúcich. Čoskoro na Novomestskej pribudnú nové prevádzky – pekáreň, ale aj solárium, z čoho sa Arborijčania veľmi tešia. Rozširovanie občianskej vybavenosti v zmysle rozličných podnikov s užitočnými službami zvyšuje aj záujem o bývanie v tejto štvrti. Preto ak niekto rozmýšľa o predaji alebo prenájme svojho bytu, má oproti iným štvrtiam v Trnave v rukáve celkom silného žolíka. Navyše, Arboria sa v tomto smere neustále rozvíja a v štvrti budú pribúdať ďalšie nové a nové prevádzky. 

Newsletter

Prihláste sa
k odberu noviniek

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Dohodnite si stretnutie

Príďte sa presvedčiť osobne

Miesto, kde dýcha život