Dotovaná splátka hypotéky 1,47 %

Využite exkluzívnu ponuku zvýhodnených cien bytov a dotovanej splátky hypotéky.

20. 06. 2023

Predzáhradky vytvárajú priestor na relax, ale aj pestovanie. Potešia aj deti či domácich miláčikov

Predzáhradky vytvárajú priestor na relax, ale aj pestovanie. Potešia aj deti či domácich miláčikov

O tom, čo všetko si v záhradkách v Arborii môžete dovoliť, v akej podobe sa predávajú a pre koho sú určené, porozprávala na základe dlhoročných skúseností predajkyňa Lenka Valentovičová. 

Kto by mal uvažovať o kúpe bytu s predzáhradkou? 

V podstate každý! (smiech) Kúpa bytu s predzáhradkou je dobrá kombinácia, keď sa neviete rozhodnúť, či chcete byt alebo dom alebo aj v prípade, ak máte nejakého domáceho miláčika, deti poprípade oboje. Predzáhradka je ďalšia krásna plocha prislúchajúca k bytu, kde viete pestovať bylinky, kvietky, kríčky alebo stráviť deň vegetením na lehátku na slniečku. Môžete deti pokojne nechať hrať sa vonku, zatiaľ čo vy ste vo vnútri a pracujete. Zároveň, ak máte zvieratko, tiež ocení výbeh na čerstvom vzduchu.

V čom je výhoda predzáhradky ako investície? 

Určite v pridanej ploche k bytu, kde si dokážete časť exteriéru dotvoriť v rôznych štýloch, napríklad krytej záhradky, relaxačnej zóny či bylinkového kútika. 

Môžete opísať proces predaja záhrady záujemcovi?

Pri kúpe je rozhodujúca jej veľkosť. Tiež si so zákazníkmi prejdeme typ bytu k danej predzáhradke a opíšeme benefity vlastníctva záhrady v Arborii. Vždy sa ideme pozrieť na vzorový byt, kde celá ponuka a predstava bývania dostáva reálne parametre. Záujemcom pomáha, keď predzáhradku vidia naživo. Nakoľko máme odskúšaný model záhradky, ich typ nemeníme. Modifikovali sme len rozsah položenej dlažby a rozlohu trávnika. Predzáhradky predávame s položným zeleným živým trávovým kobercom a zelenými predelmi medzi susedmi. Elektrická zásuvka, svetlo, ale aj voda s nemrznúcim ventilom sú už pripravené a obyvatelia ich majú zavedené priamo pri kúpe. Takto máte naozaj všetko po ruke a stačí sa len realizovať podľa vlastných predstáv. 

V čom sú benefity predzáhradky oproti balkónu? 

Určite sú to najmä ďalšie metre štvorcové plochy k bytu. Ako som spomínala, vzniká tu priestor na aktívne trávenie času a oddych. Voľnočasoví pestovatelia a záhradkári sa majú kde realizovať, pričom predzáhradka nie je tak časovo náročná ako napríklad veľká záhrada v rodinnom dome. 

Čo všetko si v rámci susedských pravidiel môžem pestovať v záhradke, respektíve, čo si tam môžem dať? 

Pri odovzdaní bytu do užívania dávame našim klientom užívateľský manuál a  dizajn manuál, ktorý usmerňuje možnosti zásahov do exteriéru. Snažíme sa tak o zachovanie pekného a jednotného dizajnu celého bytového domu. Samozrejme, každý si môže spraviť sedenie, aké sa mu páči a aké mu vyhovuje a v poriadku sú aj menšie bazéniky, ktoré sú však limitované práve v tomto manuáli. V rámci výsadby sú v poriadku bylinky, menšie, ale aj ovocné kríčky (čučoriedky, maliny, dokonca aj rajčiny), kvety. Takéto drobnosti sú úplne v poriadku. Predzáhradky však nie sú stavané na výsadbu veľkých alebo ovocných stromov.

Sú nejaké obmedzenia respektíve pravidlá pri používaní predzáhradiek? 

V spomínanom dizajn manuáli sú napríklad limity na umiestňovanie klimatizačných jednotiek, rôznych tieniacich konštrukcií či záhradných domčekov. Tieto pravidlá pomáhajú zachovať tvárnosť a oku lahodiaci pohľad nielen pre okoloidúcich návštevníkov, ale aj komfort susedov a bývania všetkých ľudí v Arborii.

Aké predzáhradky ponúkate v Arborii aktuálne? 

Krásne, zelené a priestranné, rôznych veľkostí a orientácii. Aktuálne máme posledné voľné byty s predzáhradkami aj v čerstvo skolaudovanom bytovom dome Arboria Novomestská. Trošku väčší výber je v bytovom dome Arboria Kvetná, kde plánujeme kolaudáciu na jar 2024. Ak niekto potrebuje viac času, širokú ponuku máme v bytovom dome Arboria Lúčna s dokončením na jar 2025. Ak chcete vedieť viac, určite nás príďte pozrieť na naše predajné miesto. Radi si s klientmi celú ponuku bytov s predzáhradkami prejdeme. 

Ako sa plánujete prispôsobiť meniacim sa trendom či preferenciám medzi kupujúcimi?

S našimi novými klientmi i existujúcimi majiteľmi bytov sme v pravidelnom kontakte. Keďže tu nielen pracujeme, ale aj bývame, pozorne počúvame, čo našim obyvateľom vyhovuje a kde sú možnosti na zlepšenie. Tieto potreby sa snažíme zohľadniť pri každom ďalšom bytovom dome. Verím, že aj vďaka týmto krokom, si u nás nájde bývanie čoraz viac ďalších spokojných klientov.

Newsletter

Prihláste sa
k odberu noviniek

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Dohodnite si stretnutie

Príďte sa presvedčiť osobne

Miesto, kde dýcha život