Dotovaná splátka hypotéky 1,47 %

Využite exkluzívnu ponuku zvýhodnených cien bytov a dotovanej splátky hypotéky.

02. 11. 2020

Pri výstavbe bytových domov myslíme aj na parkovanie

Pri výstavbe bytových domov myslíme aj na parkovanie

Mestská štvrť, ktorá ponúka dostatok zelených plôch, miest na šport a oddych. To je Arboria, ktorej výstavba sa začala v roku 2011. Ak by ste čakali, že ako prvý sme položili základný kameň, mýlite sa. Výstavba rezidenčnej zóny začala zasadením stromu, ktorý rastie spolu s ňou.

Tento strom pre nás symbolizuje to, čo chceme projektom dosiahnuť – zelené parky pre obyvateľov a verejnosť. Parky, v ktorých si môžete oddýchnuť po ťažkom dni v práci, ihriská, kde sa vaše deti môžu bezpečne hrať bez toho, aby ste sa strachovali. Arboria pre nás od začiatku predstavuje štvrť, v ktorej hustá premávka nemá miesto. Naopak, je tu pre ľudí, ktorí budujú komunitu susedov a organizujú spoločné akcie.

arboria parkovanie

Zelená a bezpečná mestská štvrť

Od zasadenia stromu ubehlo už niekoľko rokov, počas ktorých sme odovzdali majiteľom 758 bytov a vytvorili 697 vnútorných a 234 vonkajších parkovacích miest. Každý bytový dom má k dispozícii garážové stojiská. Pri kúpe bytu môže záujemca povedať, či má záujem o zakúpenie miesta a upresniť ich počet.

S bytovými domami sme vybudovali aj vonkajšie parkovacie miesta. Najčastejšie sa pri projektoch môžete stretnúť s tým, že developer postaví vonkajšie aj vnútorné parkovacie miesta a všetky ich predá. V Arborii sme časť vonkajších parkovacích stojísk vyčlenili pre parkovanie verejnosti, okrem tých, ktoré sú číselne označené. Očíslované miesta si buď kúpili majitelia bytov, alebo sú v prenájme.

arboria parkovanie

Počas najbližších dvoch rokov budú skolaudované obytné domy Južná, Súhvezdná a Novomestská, čím sa opäť vytvoria nové parkovacie miesta. V prvých dvoch menovaných projektoch pribudne do Arborie 304 garážových a 70 vonkajších parkovacích miest. Neplánujeme ich však budovať na úkor zelených plôch, ktoré nám pomáhajú dosiahnuť našu víziu pohodovej, pokojnej a bezpečnej mestskej štvrte.

Možnosti parkovania v Arborii

Uvedomujeme si, že parkovanie, hlavne vo večerných hodinách, môže byť problémové. Máme však k dispozícii 6 voľných miest v podzemnej garáži už odovzdaných projektov, ktoré si záujemcovia stále môžu zakúpiť. Ak vaša návšteva nenájde voľné miesto priamo v Arborii, zaparkovať môže na veľkokapacitnom parkovisku pri obchodnom dome Tesco a za 6 minút chôdze sa ocitnú v obytnej zóne.

arboria parkovanie

Nachádzame sa v polovici výstavby celej mestskej štvrte. Je pravdepodobné, že problémy s parkovaním budú prichádzať a odchádzať tak, ako sa to deje aj na iných sídliskách vo väčších mestách. Práve počas výstavby projektu by sme mali byť k sebe navzájom solidárni a spoločne sa podieľať na budovaní zelenej štvrte, ktorá má slúžiť v prvom rade nám, ľuďom.

Newsletter

Prihláste sa
k odberu noviniek

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Dohodnite si stretnutie

Príďte sa presvedčiť osobne

Miesto, kde dýcha život