Dotovaná splátka hypotéky 1,47 %

Využite exkluzívnu ponuku zvýhodnených cien bytov a dotovanej splátky hypotéky.

24. 11. 2023

V Trnave sa žije parádne. Tu je 7 dôvodov, prečo

V Trnave sa žije parádne. Tu je 7 dôvodov, prečo

Mať tu trvalý pobyt a teda aj svoj vlastný domov sa oplatí. 

1. Pracovné príležitosti 

V meste je rozvinutý priemysel, vďaka čomu sa darí aj službám. Na konci septembra portál Profesia ponúkal v Trnave dokonca až 980 pracovných pozícií, pričom miera nezamestnanosti v Trnavskom okrese bola v máji 2023 len 3,5 %. Ak by ste tu predsalen nevedeli nájsť vysnívanú prácu, Bratislava je hneď za rohom.  

2. Všade je blízko

Rýchlo sa dá dostať nielen do spomínaného hlavného mesta, či už vlakom alebo autom, ale vďaka diaľnici majú Trnavčania uľahčené cestovanie aj v rámci Západného Slovenska. Doprava je jednoduchá aj po meste. Platí tu pravidlo, že všade sa dostanete do 10 minút. Pozitívom sú vybudované cyklochodníky, takže sa viete veľmi jednoducho vyhýbať ranným a popoludňajším zápcham. 

3. Je kam ísť a za kultúrou

Aj keď je Trnava malé mestečko, má hojné možnosti vyžitia. Tri kiná, jedno profesionálne a dve amatérske divadlá, Kultúrne centrum Malý Berlín s bohatým programom a o obyvateľov Malého Ríma sa stará aj mestská organizácia Zaži v Trnave, ktorá organizuje rôznorodé koncerty, festivaly či pravidelné mestské trhy. Nechýba tu ani knižnica, múzeum a štyri galérie. Dobre tu funguje aj športová kultúra, okrem starého známeho Spartaku tu ľudia radi fandia volejbalistkám či hádzanárom. 

4. Mnoho športovísk

Trnava ponúka širokú škálu športových aktivít a rekreačných možností. Môžete sa venovať futbalu, cyklistike, plávaniu, atletike, basketbalu, kolieskovému i ľadovému korčuľovaniu, dokonca rugby, baseballu a golfu. Okrem mestských športovísk sú verejnosti otvorené aj areály základných škôl so svojimi ihriskami. 

5. Genius locci 

Trnava je známa svojou bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom. Mesto má množstvo historických pamiatok, vrátane kostolov, námestí, ktoré sú pre milovníkov dejín veľkým lákadlom. Každá prechádzka za hradbami je zážitkom a vždy sa dá v meste objaviť niečo nové, či už kaviareň, bar alebo reštaurácia. Mesto neustále buduje nové parky ako stvorené na pikniky a prispôsobuje verejné priestory ľuďom na trávenie voľného času. 

6. Sú tu rôznorodé komunity 

V Trnave sú tri univerzity, takže v meste pravidelne dochádza k premiešavaniu miestnych a ľudí zo všetkých kútov Slovenska, ba dokonca aj zo zahraničia. Okrem toho v meste fungujú rôzne neziskové organizácie a občianske združenia, ktoré sa snažia o rozvoj mesta, komunity či pomáhajú slabším. 

7. Občianska vybavenosť 

V Trnave neexistuje služba, ktorú bude ste nevedeli zohnať. Sú tu nákupné centrá, obchody s nábytkom, hobby markety a mnoho ďalších. Okrem toho v meste zoženiete aj lekárov, či už v nemocnici alebo špecialistov na poliklinike. Dostupné sú aj materské, základné a stredné školy rôzneho zamerania, ako aj štátne, tak aj súkromné. 

Newsletter

Prihláste sa
k odberu noviniek

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Dohodnite si stretnutie

Príďte sa presvedčiť osobne

Miesto, kde dýcha život