Dotovaná splátka hypotéky 1,47 %

Využite exkluzívnu ponuku zvýhodnených cien bytov a dotovanej splátky hypotéky.

14. 11. 2022

Žiadne inflačné doložky, po podpise zmluvy sa cena za byt v Arborii už nezmení

Žiadne inflačné doložky, po podpise zmluvy sa cena za byt v Arborii už nezmení

Témam na realitnom trhu aktuálne kraľuje jeden pojem – inflačné doložky. Tá umožňuje, že developer vám môže po uzatvorení budúcej kúpnej zmluvy jednostranne navýšiť cenu bytu, ktorý si kupujete. Aj preto je dôležité kupovať nehnuteľnosť od overeného a skúseného developera, ktorý neprenáša riziko podnikania na svojich klientov. V Arborii inflačné doložky neuplatňujeme a naši klienti majú istotu, že po podpise zmluvy je cena za byt konečná a nebude sa meniť.

Rast nákladov, ktorých vývoj sa najmä pri dlhodobých projektoch ťažko odhaduje, sa nutne premieta aj do cien bytov. Developeri na túto situáciu reagujú rôznym spôsobom, pričom jedným z nich sú aj inflačné doložky. Klienti sa však kvôli nim môžu dostať do nepríjemnej situácie, pretože hypotéka, ktorú mu schválila banka, už nemusí stačiť na kúpu nehnuteľnosti. Ak nemajú dostatok vlastných zdrojov alebo im banka odmietne navýšiť hypotéku, tak môžu byť donútení odstúpiť od zmluvy a hľadať si nové bývanie.

V Lucrone sme zvolili inú cestu. S nárastom nákladov a cien materiálov sa snažíme vysporiadať postupným fázovaním predaja bytov. Do predaja ich nedávame všetky, ale vo fázach, pričom v každej etape ponúkneme na trh iba určitý počet bytov, pri ktorom vieme zohľadniť ďalší rast nákladov aj v samotných cenách bytov. To znamená, že ak napríklad cena niektorého materiálu či suroviny v danom období neprimerane stúpne, vieme to adekvátne zohľadniť v cene bytov, ktoré sme ešte nepredali.

Pri kúpe bytu v Arborii máte možnosť financovania až do výšky 90 % kúpnej ceny bytu a naviac, vďaka strategickému plánovaniu výstavby sú naše zmluvy bez inflačných doložiek. V Arborii tak máte istotu, že svoj byt tak nadobudnete za jasne stanovenú cenu bez toho, aby sa navyšovala v priebehu výstavby o infláciu. K novému bývaniu tak máte bližšie, než ste si mysleli.

Newsletter

Prihláste sa
k odberu noviniek

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Dohodnite si stretnutie

Príďte sa presvedčiť osobne

Miesto, kde dýcha život