Dotovaná splátka hypotéky 1,47 %

Využite exkluzívnu ponuku zvýhodnených cien bytov a dotovanej splátky hypotéky.

23. 01. 2024

5 láskavých seriálov, pri ktorých strávite chladné večery s úsmevom

5 láskavých seriálov, pri ktorých strávite chladné večery s úsmevom

Sú plné pozitívnych postáv a dobrákov, ktorí síce robia chyby, ale vedia sa z nich poučiť. A bonus je aj ich komediálny charakter.

Terapia pravdou (Shrinking)

Marshall z HIMYM v role psychológa s neortodoxnými a veľmi vtipnými metódami síce pomáha svojim pacientom, ale po strate manželky si nevie nájsť cestu k svojej dcére. Pomáhajú mu strelení susedia, starnúci šéf Harrison Ford i bývalý odsúdenec. Každý z nich sa tiež snaží čeliť vlastným problémom, a tak sa dostávajú do nezávideniahodných situácií, ktoré však scenáristi poňali s nadsázkou a humorom. Prvá séria s desiatimi časťami je na Apple TV+.

Ted Lasso

Tréner amerického futbalu Ted prichádza do Anglicka pomôcť populárnemu, no neúspešnému tímu opäť vyhrať ligu. Ako sa to podarí Tedovi, ktorý ani nevie, čo je ofsajd? Už to je základ pre smiešne situácie, rovnako ako zabávačský talent Jasona Sudeikisa. Svojím šarmom založenom na otvorenosti, komunikatívnosti a chuti pomáhať si postupne získava srdcia tímu, ale aj jeho vedenia. Ted Lasso je dôkazom, že ľudskosť je rovnako dôležitá ako expertnosť. Tri série sú dostupné na AppleTV+. 

Sexuálna výchova (Sex Education)

Že tínedžeri sú nemožní a otravní? Seriál na Netflixe a najmä jeho posledná, štvrtá séria, dokazuje pravý opak. Na pozadí trápno-vtipných situácií, ktoré súvisia s dospievaním a sexualitou, stojí partička mladých ľudí. Tí veľmi pekne ukazujú, ako sa dá prijať inakosť bez väčších problémov, ale aj ako si vzájomne ľudsky pomáhať prekonávať rôzne životné situácie. Sex Education je nielen poučný, ale aj milý a láskavý seriál.  

Po živote (After Life)

Ricky Gervais je známy komik a standupista. V troch sériách seriálu Netflixu však vystupuje ako zatrpknutý vdovec, ktorého manželka zomrela po dlhej chorobe. S nespravodlivosťou sveta bojuje iróniou a sarkazmom, ktorú trpia jeho kolegovia a rodina. Aj oni sú svojím spôsobom divní, čo prináša zábavné dialógy a okamihy. Mimoriadne napísané charaktery, ktoré sa posúvajú od epizódy k epizóde, vytvárajú zo seriálu nielen komédiu, ale nútia diváka zamyslieť sa nad životom ako takým.

Letuška (The Flight Attendant)

Kaley Cuoco na HBO Max ukazuje, že nie je len komediálna herečka. Stvárňuje síce letušku, ale oveľa viac alkoholičku, ktorá sa po jednom žúre prebudí vedľa mŕtveho muža. Sama sa zapletie do špirály vyšetrovania a popri tom bojuje so svojimi démonmi. Hlavná postava je napriek chorobe sympatická a so srdcom na správnom mieste. Síce to vyzerá ako ťažká téma, no autori sa ju snažili popreplietať absurdnými situáciami, ktoré tak trochu parodujú všetky špionážne filmy a seriály, takže o výbuchy smiechu je postarané. 

Newsletter

Prihláste sa
k odberu noviniek

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Dohodnite si stretnutie

Príďte sa presvedčiť osobne

Miesto, kde dýcha život