Dotovaná splátka hypotéky 1,47 %

Využite exkluzívnu ponuku zvýhodnených cien bytov a dotovanej splátky hypotéky.

26. 11. 2020

5 znakov, podľa ktorých spoznáte modernú mestskú štvrť

5 znakov, podľa ktorých spoznáte modernú mestskú štvrť

Otázka bývania stále patrí medzi tie najdôležitejšie témy, ktoré v určitej fáze života riešil alebo aktuálne rieši každý z nás. Vybrať si niekedy nie je ľahké a často musíme robiť kompromisy. Spísali sme preto pre vás zopár tipov, s ktorými ľahšie spoznáte modernú mestskú štvrť na pohodové bývanie.

1.      Verejné priestory

Ak ste sa prechádzali v moderných mestských štvrtiach, mohli ste si všimnúť jeden spoločný znak. Poskytujú lavičky na oddych, centrálny priestor, na ktorom sa môžu stretávať mamičky s deťmi, alebo susedia pri venčení svojich domácich miláčikov. Vo všeobecnosti platí, že takéto verejné priestory by nemali chýbať v žiadnom novodobom projekte. Dôvod je jednoduchý – spájajú obyvateľov a širokú verejnosť namiesto toho, aby ich rozdeľovali. Takýmto prirodzeným spôsobom sa môže formovať komunita.

mestske stvrte

2.      Spoločenský život

Ľudia radi trávia čas s rodinou alebo kamarátmi. Socializácia, hoci aj v menšom rozmere, patrí medzi naše základné potreby. Kaviarne alebo reštaurácie poskytujú obyvateľom priestor na stretávanie. Posedieť si pri dobrej káve alebo spomaliť po ťažkom dni v práci pri dobrom jedle. To je to, čo v určitom okamihu každý z nás potrebuje. V tom ideálnom prípade nemusíme za prevádzkami chodiť ďaleko a nájdeme ich priamo v obytnej štvrti.

3.      Športové aktivity

Odborníci odporúčajú spraviť aspoň 10 000 krokov denne. Tí, ktorí sa pravidelne venujú nejakej športovej aktivite, hoci aj prechádzkam, zlepšujú svoje zdravie. Vonkajšie športoviská pozorujeme ako trend už dlhšie. Prispel k tomu aj rozvoj street workoutov, kedy ľudia radšej ako v posilňovni, cvičia s vlastnou váhou na vonkajších ihriskách. Vyčlenený priestor na športovanie v rámci mestskej štvrte eliminuje dochádzanie do iných zariadení. Tým pádom sa pre nás stáva športová aktivita dostupnejšia, nevenujeme viac času dochádzaniu ako športovaniu samotnému a s radosťou ju vykonávame aj pravidelne.

mestske stvrte

4.      Komunitné akcie

Ľudí dokážu zblížiť spoločenské, ale aj komunitné akcie. Vo všeobecnosti radi prispievame k dobrej veci, kde vidíme, že naša snaha má zmysel. Medzi takéto aktivity patria komunitné záhradky, zasedenie stromov alebo kvetov. Jednoducho chceme žiť v prostredí, ktoré pekne vyzerá a v ktorom sa dobre cítime. Určite ste aj vy v detstve poznali susedu, ktorá sa pravidelne starala o predzáhradku vašej bytovky. Moderné mestské štvrte sú štandardne navrhované už aj so zelenými plochami, ale stále sa v nich nájdu časti vyhradené pre obyvateľov, na ktorých môžu realizovať svoju záhradkársku vášeň.

5.      Architektúra

V neposlednom rade prispieva k pohodovému bývaniu aj samotná architektúra. Budovy nemajú fungovať ako samostatné jednotky, ale práve naopak. Spolu s okolím majú vytvárať súvislý celok, ktorý slúži obyvateľom danej štvrte.

 

Newsletter

Prihláste sa
k odberu noviniek

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Dohodnite si stretnutie

Príďte sa presvedčiť osobne

Miesto, kde dýcha život