Dotovaná splátka hypotéky 1,47 %

Využite exkluzívnu ponuku zvýhodnených cien bytov a dotovanej splátky hypotéky.

05. 10. 2023

Kam sa vybrať v októbri? 2 tipy na pekné túry v okolí Trnavy 

Kam sa vybrať v októbri? 2 tipy na pekné túry v okolí Trnavy 

Prázdniny sa síce skončili, ale to nemusí znamenať, že prestanete chodiť na výlety. Pozrite si tieto dve turistické trasy, ktoré sú síce krátke, ale prinášajú intenzívny zážitok. 

Slepý vrch

Okrem príjemnej prechádzky ponúka táto nenáročná túra aj historické okienko. Na vrchole  sa totiž nachádzajú pozostatky najstaršieho keltského hradiska na Slovensku, ktorého korene siahajú až do 5. storočia pred naším letopočtom. O dejinách a smutnom osude tohto miesta rozprávajú užitočné informačné tabule. Miesto ponúka krásne výhľady a vďaka svojej rovinatej povahe sa môže stať, že tu uvidíte pri čine aj paraglajdistov. Na Slepý vrch do výšky 544 m.n.m. sa dá dostať z Dolných Orešian. Trasa má len niečo cez dva kilometre. 

Čertov žľab 

Smolenice sú známe vďaka krásnemu zámku, ako štartovacia stanica na Záruby a turisti sa radi vracajú aj do jaskyne Driny. Za zmienku však stojí aj návšteva Čertovho žľabu. Ide o raritu na tomto území, keďže má kaňonovitý charakter. K cieľu, ktorý sa nachádza blízko lúky Vlčiareň, vedie zo Smoleníc maximálne dvojhodinová poetická prechádzka. Ako pomôcka k nájdeniu tohto kúzelného miesta pomôže zelená turistická značka smer Záruby, ktorá ním prechádza. Okrem Smoleníc sa do Čertovho žľabu dá dostať aj z jaskyne Driny či Jahodníka. 

Newsletter

Prihláste sa
k odberu noviniek

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Dohodnite si stretnutie

Príďte sa presvedčiť osobne

Miesto, kde dýcha život