Dotovaná splátka hypotéky 1,47 %

Využite exkluzívnu ponuku zvýhodnených cien bytov a dotovanej splátky hypotéky.

14. 10. 2020

V Arborii nebývajú susedia, ale priatelia

V Arborii nebývajú susedia, ale priatelia

Verejný park, vnútrobloky a Relax park. To sú všetko miesta, ktorým vdýchli život susedia tým, že sa rozhodli usporiadať akcie pre malých, ale aj veľkých obyvateľov Arborie. Všetko sa to začalo na detskom ihrisku. „Na ihrisku, kde sa hral môj syn, som sa zoznámila so susedkou, s ktorou sme sa bavili o tom, koľko detí už býva v Arborii. Postupne sme sa spoznali aj s ďalšími rodinami a prišiel nápad zorganizovať akciu pre deti,“ hovorí Lucia, ktorá býva s rodinou v Arborii už dva roky.

arboria

Takto vznikla Tekvičková slávnosť, ktorá sa konala v období Dušičiek, a kde si približne 50 susedov prišlo vyrezať vlastnú tekvicu. Všetky výtvory ste mohli vidieť zoradené popri chodníku v parku a v plnej nádhere ste si ich mohli vychutnať každý večer po zotmení. Deti, ale hlavne rodičia boli z takejto akcie nadšení o čom svedčia aj reakcie, s ktorými sa Lucia stretla: „Už keď sme napísali náš nápad do susedskej skupiny na sociálnych sieťach boli takmer všetci pozitívne naladení. Tešili sa, že sa bude u nás v Arborii niečo diať a že sa navzájom spoznáme.“

Podporujeme susedské akcie

Ako developer projektu sa snažíme aktívne podporovať vznik a fungovanie susedskej komunity. V minulosti sme pre obyvateľov Arborie zorganizovali aj slávnostné rozsvietenie stromčeka, ktoré sa chystáme zopakovať aj tento rok. Susedia sa zas pustili do organizácie vlastného Mikuláša, ktorý odmenil poslušné deti a tie, čo poslúchali menej postrašil čert. Okrem sprievodného programu si susedia navarili guláš a zohriať sa mohli pri šálke punču.

arboria

Plány s organizovaním susedských akcií v tomto roku prekazil koronavírus. Po uvoľnení opatrení sa Lucka spolu s ďalšími susedmi pustila do organizovania susedskej grilovačky v Relax parku. Okrem dobrého jedla a pitia si obyvatelia Arborie mohli zasúťažiť vo futbalovom turnaji a deti si mohli nechať pomaľovať tvár a premeniť sa tak na ich obľúbené zvieratko. Na počesť ukončenia letnej sezóny sa vo vnútrobloku Zelenej konala druhá grilovačka, kde si susedia vychutnávali jedlo pri živej hudbe. „Komunitné akcie v Arborii fungujú perfektne. V dnešnej dobe, kedy sa stavia veľa nových projektov je potrebné ponúknuť obyvateľom niečo navyše a dať im pocit, že sa o nich developer stará. Mali by mať pocit bezpečia a pohody,“ približuje Lucka bývanie v Arborii.  

Komunitné akcie nie sú žiadnou novinkou. V zahraničí je bežné, že susedia organizujú grilovačky na svojich záhradách, trávia spolu viac času a navzájom sa spoznávajú. Arboria je výnimočná svojimi zelenými plochami, ktoré podporujú vznik komunitných akcií a ponúka obyvateľom program na voľnočasové aktivity priamo pod ich oknami.

Newsletter

Prihláste sa
k odberu noviniek

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Dohodnite si stretnutie

Príďte sa presvedčiť osobne

Miesto, kde dýcha život